Prezydium

Izabela Paluch

Izabela Paluch

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej

Absolwentka Politechniki Krakowskiej (Wydział Mechaniczny, 2008).

Laureatka prestiżowego programu rządowego "TOP 500 Innovators Science-Management-Commercialization" z ramienia Politechniki Krakowskiej realizowanego na Uniwersytecie Stanforda, Kalifornia, USA (2013).

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w działalności biznesowej, w szczególności w obszarze sprzedaży nowych produktów, usług i technologii na rynku międzynarodowym. Od 2014 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki celowej Politechniki Krakowskiej INTECH PK sp. z o.o. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy i transferze technologii, zakładaniu spółek technologicznych typu spin-off oraz w planowaniu rozwoju spółek start-upowych. Mentor i ekspert w projektach z obszaru rozwijania kompetencji menadżerskich i wdrażaniu prac badawczo-rozwojowych do zastosowań rynkowych.

Michał NOWAK

Michał NOWAK

Zastępca Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej

 

bio Michał NOWAK

Maciej KARPAŁA

Maciej KARPAŁA

Zastępca Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej


Jestem absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej. Aktualnie (od 21 lat) pracuję w firmie SIKA, która obecna jest w ponad stu krajach na świecie i ma ponad stuletnią historię w zakresie chemii budowlanej stosowanej w budownictwie oraz przemyśle. Prawie od początku mojej pracy zajmuję się technologiami torowymi. Od dwóch lat pracuję na stanowisku Regional Business Development Manager Rail Fixing EMEA. W swojej pracy w zakresie technologii i materiałów oferowanych przez firmę SIKA w segmencie torowym, na bieżąco doradzam i współtworzę kierunek działań, wspieram i kontroluję pracę lokalnych spółek-córek jako Regional Business Development Manager Rail Fixing EMEA. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i książek, towarzyszą mi one praktycznie cały czas, szczególnie w trakcie moich licznych służbowych podróży.

Michał NOWAK

Marek KAWALEC


Sekretarz 
Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej

 

bio Marek KAWALEC

 

Jacek PAŚ

Jacek PAŚ

Skarbnik Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej

 

Absolwent Politechniki Krakowskiej (Wydział Mechaniczny, 2000) i Polish Open University (Executive MBA, 2012).

Może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem w działalności biznesowej, w szczególności w obszarze implementacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Kierownik kilkunastu zakończonych sukcesem projektów rozwojowych. Karierę zawodową zaczynał w przemyśle metalowym jako konsultant klientów kluczowych. Od 2007 roku pełni funkcje menadżerskie w spółkach branży infrastruktury szynowej, w których wdrażał systemy zarządzania biznesem oraz przygotował wiele strategii rozwoju przedsiębiorstw. Obecnie jest na ukończeniu studiów doktoranckich z dziedziny nauki techniczne. Autor kilkunastu publikacji. W Stowarzyszeniu Wychowanków Politechniki Krakowskiej od stycznia 2011 roku.

Jacek CHRUŚCICKI

Jacek CHRUŚCICKI


Członek Prezydium
 
Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej

 

Absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydział Mechaniczny, rok 1981. Ukończył kursy i szkolenia związane z reklamą oraz Studium Fotografii przy Wydziale Architektury. Był członkiem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta Krakowa – Krakowskie Forum Biznesu Kontakt Klub. Członek i jeden z założycieli Fundacji Krzysiek Pomaga Pomagać.Od 1991 r. prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmując się promocją i reklamą. Obecnie właściciel i dyrektor Agencji Reklamowej artProm w Krakowie, od 18 lat współpracującej z wieloma firmami i instytucjami zapewniając im kompleksową obsługę na płaszczyźnie szeroko rozumianej promocji. 

Jerzy MALEC

Jerzy MALEC


Członek Prezydium 
Zarządu
Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej

 

Krakus z urodzenia, absolwent liceum Jana III Sobieskiego a następnie Wydziału Mechanicznego PK. Pracę zawodową rozpoczął na Politechnice jako asystent, by od 1988 r. zakładać własne firmy, pełniąc w nich funkcje Prezesa Zarządu czy też współwłaściciela w spółkach cywilnych. Od 1996 r. jako właściciel firmy Kemaz, a następnie Prezes Zarządu Pfaffenhaim PL uruchomił promocje kluczy i zamknięć patentowych oraz systemów Master-Key na rynku Polskim. W SSE Czyżyny - Park Technologiczny PK wybudował zakład produkcyjny, wyróżniony jako Budowa Roku 1999. W 2007 roku zapoczątkował działalność w budownictwie jako właściciel firmy Budomax, a następnie jako deweloper pod firmą DOM NB realizując wielorodzinne obiekty mieszkaniowe. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, jest m.in. członkiem Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej.

 

 

 

 

 

Członkowie Zarządu 

Teresa BASZAK-FILIPCZUK

Teresa BASZAK-FILIPCZUK

 

 

bio Teresa BASZAK-FILIPCZUK

 

 

 

 

 

Antoni BOJARSKI

Antoni BOJARSKI

Ukończył budownictwo wodne na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej w 1975 r. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na tym samym Wydziale. Od ukończenia studiów do dnia dzisiejszego jest pracownikiem naukowym i dydaktycznym Politechniki Krakowskiej. Równolegle angażował się w działalność gospodarczą. Przez ostatnie 20 lat Prezes Zarządu CERMET-BUD sp. z o.o. Przedsiębiorstwa Inżynierskiego w Krakowie, firmy działającej w obszarze inżynierii i gospodarki wodnej. Aktywnie uczestniczy w organizacjach zawodowych: Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych, Polskiej Akademii Nauk O/Kraków Zespół Gospodarki Wodnej, Polskim Komitecie Wielkich Zapór i Śląskim Klastrze Wodnym. Jest autorem i współautorem ponad 60 publikacji zawodowych. Ma w dorobku wiele projektów i rozwiązań w obszarze budowli hydrotechnicznych i ochrony przeciw powodziowej.

Małgorzata CIESIELSKA

Małgorzata CIESIELSKA

 

Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej (1979 r.) oraz Instytutu Zarządzania Przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Naukowo-Technologicznym Lille 1 we Francji (1998 r.). W 2008 roku uhonorowana wpisem do Złotej Księgi Stowarzyszenia Wychowanków PK.

W branży inżynierskiej pracowała 36 lat jako specjalistka w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, energetycznej oraz gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwach komunalnych oraz w sektorze przemysłu chemicznego, rafineryjnego, metalowego i ciężkiego.

W latach 1998 - 2017 pracowała w międzynarodowych korporacjach inżynierskich jako dyrektor odpowiedzialny m.in. za zarządzanie strategiczne, rozwój biznesu czy sprzedaż B2B. Zrealizowala wiele wdrożeń nowoczesnych technologii w zakresie ochrony środowiska.

Wykładowca akademicki, autorka publikacji w prasie specjalistycznej oraz licznych ekspertyz i ocen oddziaływania na środowisko.

Od 2017 roku pracuje w Centrum Transferu Technologii PK.

Bożena CZYNCIEL

Bożena CZYNCIEL

 

Absolwentka Politechniki Krakowskiej (Wydział Budownictwa Lądowego, 2007) oraz Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK.

Ukończone podyplomowe Studium Pedagogiczne, liczne kursy z zakresu wiedzy o winie, funkcjonowania gastronomii oraz zarządzania i sprzedaży.

Liczne osiągnięcia na polu rozwoju firmy L’ Oreal Polska oraz sieci perfumerii Sephora i Douglas. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w koordynacji i rozwoju nowych firm na polskim rynku.

Od 2006 r. właścicielka Winiarni Restauracji Klimaty Południa. Aktywnie uczestniczy w propagowaniu kultury picia wina, organizuje liczne spotkania degustacyjne, wyjazdy fakultatywne oraz zasiada w jury konkursów winnych w kraju i za granicą. Propaguje zdrowy styl życia, pomaga w rozwoju młodym ludziom współorganizuje liczne konferencje i eventy. Członek Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Ryszard IWANIEC

Ryszard IWANIEC

 

Absolwent Politechniki Krakowskiej (Wydział Mechaniczny, 1973 r.), studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego „Prawo Pracy” (2000 r.), PIB-CIOP Warszawa „Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy” (2003 r.)

Podczas  studiów rozpoczął pracę jako jeden z pierwszych motorniczych w MPK. Po studiach zatrudnił się w PKP. Od 1980 r. w Inspekcji Pracy jako naczelnik wydziału, a później Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy. Ostatnie lata z łącznie 46 lat pracy to aktywna promocja ochrony pracy wśród tysięcy dzieci, młodzieży oraz studentów. Motywował przedsiębiorców do uzyskania Dyplomu Państwowej Inspekcji Pracy. Zachęcał pracodawców do udziału w konkursach organizowanych przez PIP.

Aktualnie emeryt dzielący się swoją wiedzą. Wykłada na studiach podyplomowych PK oraz kursach FSNT NOT w Krakowie.

Anna KASPERCZYK

Anna KASPERCZYK

 

Bio Anna KASPERCZYK

Arkadiusz KWIECIEŃ

Arkadiusz KWIECIEŃ

 

Absolwent Politechniki Krakowskiej (Wydział Inżynierii Lądowej, 1995).

Laureat Nagrody Naukowej PAN (2015), twórca opatentowanej technologii Polimerowych Złączy Podatnych w budownictwie, autor i współautor ponad 170 publikacji naukowych.

Od 1991 r. jest pracownikiem naukowo-badawczym w Instytucie Mechaniki Budowli WIL PK. Obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego PK. W swojej działalności wykorzystuje doświadczenie naukowe przy wdrażaniu prac badawczo-rozwojowych na rynku. Od 2016 roku jest Prezesem Zarządu spółki spin-off FlexAndRobust Systems sp. z o.o., komercjalizującej innowacyjne rozwiązania opracowane na Politechnice Krakowskiej. 

 

 

 

 

 

Krzysztof LARYSZ

Krzysztof LARYSZ

 

bio Krzysztof LARYSZ

Mikołaj Mitka

Mikołaj MITKA

 

Absolwent Politechniki Krakowskiej (Wydział Architektury, 2017).

Od 2018 roku jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej.

Doktor nauk technicznych z zacięciem do innowacji, ekspert w zakresie analiz technologicznych i potencjału komercyjnego. Posiada 8-letnie doświadczenie w rozwijaniu technologii – pracował w licznych projektach badawczo-rozwojowych, w tym także na stanowiskach kierowniczych. Aktualnie pracuje jako specjalista ds. transferu technologii w INTECH PK.

Mariusz NATANEK

Mariusz NATANEK

 

 

bioMariusz NATANEK

 

 

 

 

 

 

Wojciech REIGIER

Wojciech RIEGER

 

bio Wojciech REIGIER

Elżbieta WYRAZ

Elżbieta WYRAZ

 

Od 2014 doktorantka i asystent naukowo-dydaktyczny w Instytucie Pojazdów Szynowych na Politechnice Krakowskiej, gdzie realizuje się jako naukowiec i dydaktyk. W latach 2016-2017 Wiceprzewodnicząca Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów. Od 3 lat związana z Fundacją Polska Innowacyjna, w której pełni rolę Event Managera. Pracę doktorską realizuje z zakresu analizy RAMS w cyklu istnienia kolejowych środków transportu. Dodatkowe zainteresowania naukowe to szeroko rozumiany transport i logistyka. Ponadto uwielbia podróże, kulturę i muzykę (opera, teatr, filharmonia, koncerty), książki (głównie kryminalne), wszelką aktywność fizyczną i nowinki techniczne.