Znamy szczegółowy scenariusz inauguracji 76. roku akademickiego na PK

2 października o godz. 10.30 na Politechnice Krakowskiej odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego 2020/21. Ze względu na środki bezpieczeństwa i ograniczenia związane z przeciwdziałaniem zakażeniom koronawirusem SARS-CoV-2, wydarzenie będzie miało formę nieco inną niż w poprzednich latach. Inaugurację 76. roku akademickiego na PK poprzedzi msza św., która zostanie odprawiona w Bazylice św. Floriana przy ul. Warszawskiej 1 o godz. 9.00.

Nie odbędzie się tradycyjny pochód z kościoła na kampus Politechniki Krakowskiej do Międzywydziałowego Centrum Edukacyjno-Badawczego „Działownia” – miejsca uroczystości. Ponadto – ze względu na środki bezpieczeństwa – liczba uczestników wydarzenia została ograniczona. Uroczystość będzie jednak transmitowana online za pośrednictwem serwisu głównego uczelni: www.pk.edu.pl, do udziału w inauguracji on-line zaproszeni są wszyscy pracownicy i studenci PK.

W programie uroczystości wystąpienie ustępującego i nowego rektora PK, przekazanie insygniów władzy rektorskiej prof. dr. hab. inż. arch. Andrzejowi Białkiewiczowi, immatrykulacja studentów, wykład prof. dr. hab. inż. Kazimierza Flagi, dr. h.c. mult, Rektora PK w latach 1996-2002, pt. „Refleksje na temat powstania Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w 75-lecie jej istnienia” oraz emisja jubileuszowego filmu na 75-lecie uczelni.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”.

Więcej o inauguracji na PK:

https://www.pk.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3542:2-pazdziernika-politechnika-krakowska-zainauguruje-76-rok-akademicki&catid=49&lang=pl&Itemid=1218