Bal karnawałowy 2019!

W tym roku Stowarzyszenia postanowiły zjednoczyć się i wspólnie zorganizować 23 lutego Bal Karnawałowy!

Takie wydarzenia w istotny sposób wpływają na integrację środowiska i są doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu oraz wymiany doświadczeń. Liczymy na to, że tegoroczny Bal zgromadzi wiele osób z naszych Stowarzyszeń oraz sympatyków naszego środowiska. Dlatego też postanowiliśmy zarezerwować na tą okoliczność największą salę balową w Krakowie, która mieści się w Hotelu Metropolo by Golden Tulip Kraków, przy ul. Orzechowej 11 w Krakowie.

Konferencja "6 DEKAD, 6 DRÓG DO SUKCESU"

Zapraszamy do udziału w konferencji "6 DEKAD - 6 DRÓG DO SUKCESU". To wydarzenie organizowane z okazji 60-lecia SWPK oraz 20-lecia Złotej Księgi. Głównym elementem konferencji będzie sześć wystąpień Złotych Wychowanków Politechniki Krakowskiej, którzy podzielą się swoją receptą na sukces zawodowy i osobisty. Udział w konferencji jest bezpłatny.


Patronem wydarzenia jest JM Rektor Politechniki Krakowskiej, prof. dr hab. inż. Jan Kazior.

Konferencja odbędzie się 3.12.2018 r.

VI Zaduszki Politechniki Krakowskiej

Koło Seniorów SWPK wraz z Samorządem Studentów PK zaprasza na tegoroczne Zaduszki Politechniki Krakowskiej. To zainicjowane w 2013 r. wydarzenie służy wspomnieniu zmarłych związanych z naszą Uczelnią. W zadumie i ze zniczami oraz kwiatami odwiedzamy ich groby w ramach Marszu Pamięci, wcześniej uczestnicząc we mszy świętej.

W tym roku Zaduszki odbędą się 3 listopada na Cmentarzu Rakowickim. O 12.00 w kaplicy pw. Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się nabożeństwo za zmarłych Profesorów, Pracowników, Wychowanków, Studentów i Słuchaczy UTW PK.

Patronat honorowy nad Zaduszkami objął JM Rektor PK, prof. dr hab. inż. Jan Kazior.

Relacja z XX edycji wpisu do Złotej Księgi PK

Podczas jubileuszowej uroczystości, zorganizowanej w dniu inauguracji roku akademickiego 2018/2019 na Politechnice Krakowskiej, Złota Księga wzbogaciła się o 8 kolejnych nazwisk. To osoby, które swoją postawą i weryfikowalnymi sukcesami przyczyniają się do upowszechnienia godnych naśladowania postaw oraz wzmacniania pozytywnego wizerunku Alma Mater. Zapraszamy na Facebooka Stowarzyszenia, by zapoznać się z biogramami wyróżnionych osób oraz relacją zdjęciową z tego wydarzenia.

Rozpoczynamy jubileusz 60-lecia Stowarzyszenia

Wraz z nowym rokiem akademickim na Politechnice Krakowskiej wchodzimy w czas szczególny, czyli 60. rocznicę działania Stowarzyszenia. O tym, jak przebiegać będą kolejne miesiące, jakie cele wyznaczył przed sobą Zarząd i jakich wydarzeń należy się spodziewać w najbliższym czasie, opowiada Prezes Stowarzyszenia, Izabela Paluch. Jej przemówienie wygłoszone podczas inauguracji roku akademickiego można przeczytać na Facebooku Stowarzyszenia. Zachęcamy do lektury!