#PomagamSWPK

Data publikacji: 17.04.2020

Jak wiecie z przekazów medialnych na Politechnice Krakowskiej trwa akcja pomocy dla krakowskich służb medycznych ratujących życie pacjentom z koronawirusem, m.in. na Wydziałach drukowane są przyłbice dla szpitali - dla lekarzy, pielęgniarek, służb ratowniczych.
Aktualnie potrzebne są skoroszyty – takie w jakie wpina się dokumenty, oraz sztywne folie - takie jak do slajdów, czy prezentacji. Jaki z nich użytek? Ze skoroszytów z transparentnej części robi się przód przyłbic, a a z kolorowej (nieprzezroczystej) części paski mocujące do drukowanych przyłbic. Sztywne folie dziurkuje się i mocuje na wydrukowanym stelażu. Potrzebne są też zszywacze i zszywki, którymi mocuje się te elementy na stelażach.
Dlatego zwracamy się z prośbą i zapytaniem o sprawdzenie, czy ktoś z Państwa ma dostępne i może przekazać nieodpłatnie przeźroczyste skoroszyty i folie oraz zszywki. Potrzebne są każde ilości.
Osoby posiadające te materiały proszone są o przesłanie informacji na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podanie nr telefonu - uzgodnimy szczegóły odbioru.

Data publikacji: 11.04.2020

Politechnika nie przestaje w walce z koronawirusem

Data publikacji: 02.04.2020

Oto wspaniały przykład solidarności i życzliwości.
Na całej Politechnice Krakowskiej trwa druk przyłbic ochronnych dla pracowników służby zdrowia - Wydział Mechaniczny PK (tu działa sztab koordynatorów), Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej, Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki.
I to nie wszystko! Pod wodzą prof. Ksenia Ostrowska z Wydziału Mechanicznego ruszyła produkcja maseczek chroniących lekarzy i pielęgniarki w krakowskich szpitalach i jednostkach medycznych.

Składamy wyrazy szacunku i uznania!
 

Kolejne działania Politechniki wspierające walkę z koronawirusem

Data publikacji: 30.03.2020

Kolejna relacja z działań naukowców Politechniki Krakowskiej na rzecz walki z koronawirusem.
Tym razem do informacji załączamy też gorącą prośbę o pomoc w zdobyciu potrzebnych materiałów do budowy przyłbic dla pracowników służby zdrowia: gumy ciążowej (szerokość 20 mm), folii PET (grubość 0,5 mm) filamentu (wyłącznie PET-G).
 

Politechnika wspiera walkę z koronawirusem

Data publikacji: 30.03.2020

Politechnika Krakowska wspiera bohaterskich lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny w walce z koronawirusem. Na początek do krakowskich szpitali trafi 200 przyłbic ochronnych, wyprodukowanych dzięki naukowcom z Wydziału Mechanicznego PK i współpracującym z nimi firmom - Studio3d-krakow, Lasery grawerowanie znakowanie cięcie laserem - COLOP Polska i Fiberlogy - filaments.
Pierwsze 50 przyłbic dla lekarzy i pielęgniarek, wytworzonych według udostępnionych publicznie projektów (https://bit.ly/33QT9j4 i http://sprzetdlaszpitali.pl), trafiło właśnie do Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Kolejne przyłbice w najbliższych dniach będą przekazywane do innych krakowskich szpitali.